Profile Photo
About
Miley delisi bir kişi

Not: yazı bana ait değil ama yazılan her kelimeye ve cümleye katılıyorum. çeviri bana ait.

Mükemmel tartışma diğer adıyla en çok talep gören en çok beklenen yazıya hoş geldiniz. Bu yazı 2 bölümden oluşuyor. İlk bölümde Selena Gomez’e mükemmel demenin ona uygun olmadığını tartışacağız.İkinci bölümde de Miley ve Selena’yı ayrıca Miley’nin aldığı bütün o nefret ve suçlamayı tartışacağız. Bu yazı hiçbirinin davranışlarını desteklememektedir.


Part 1: Selena Gomez Göründüğü Kadar Mükemmel değil.


Selena Gomez hak etmediği halde “mükemmel” olduğu gerekçesiyle pek çok övgü alıyor. Aslında herkes onun bir “aziz” olduğunu düşünüyor. Selena Gomez biri için Hollywood sayesinde o***luk yaptı.ve ben bunu söyleyebildiğim en kaba şekilde söylüyorum. Erkekten erkeğe atladı; b,r günlüğüne de olsa.Ve insanları rahatsız eden sadece bu erkekten erkeğe atlama konusu değil. İnsanları asıl rahatsız eden erkekten erkeğe atlarken seçtiği kişilerin başarısına bakması; başka bir değişle o kişi Hollywood başarısının zirvesindeyken. Ve bu sadece erkekler değil. Aynı zamanda takıldığı kızlarda da bu durum var. Pek mükemmel değil, değil mi?

İlk fotoğrafı umursamayın çünkü onun Selena olup olmadığından pek emi değilim. 

image

image

Bu yazıyı tamamen nefret içerikli bir yolda götürmemeye çalışıyorum. İnananın bana, gerçekten yapmamaya çalışıyorum. Ama gerçekler her zaman en güzel şey değildir.

image

image

image

Mükemmelena 21. doğum günü partisini nasıl boşa harcadığı hakkında konuşuyor. Anlıyorum, bu yaptığın herkes tarafından 21. doğum gününde yapman gerektiği varsayılan bir durum. Ama bu Miley olsaydı ona “tatlı” demezlerdi. Tıpkı Selena’naya o gece sarhoş olup kaç tane içki içtiğini unutunca “tatlı” denmesi gibi. Ama şuna bakın! Mükemmelena o akşamdan sonra!

image

Bu “şeker”

Ayrıca, mükemmel olan bir kişi sürekli kaba (bu konu hakkında bir yazı da var) ya da sana hiçbir şey yapmayan ve sadece ismini saygı duyan biriyle olgunlaşmamış 13 yaşında biri gibi iğnelemeli konuşmaz.

Part 2: Miley Cyrus Düşündüğünüz Kadar Kötü Değil


Hadi Miley’nin VMA performansıyla başlayalım. Herkes Miley’nin Robin Thickle ile olan performansı hakkında çok fazla şey söyledi (ki aynı şeyi Rihanna, Nicki Minaj ve daha birçok ünlü yapıyor)

image

ama kimsenin Selena’ya bunlar için hakaret ettiğini hatırlamıyorum.

image

image

image

image

Şimdiden Selenatorların mazeretini duyabiliyorum “O sadece rol yapıyordu!” Bunu çok komik buluyorum çünkü Miley LOL filminde sex sahnesi yüzünden sürtük olurken Selena “sadece rol yapıyordu” deniliyor. Güzel bende aynı şeyi Miley’nin seksiliğinin ne kadar artistik olduğu gibi gülünç mazeretler uydurabilirim (biliyosunuz ki aynı şeyi Spring Breakers’ta yaptılar) ama hadi bununla ilgili bütün mazeretleri atlayalım

image

Bunu unuttunuz mu? (Selena’nın arkasındaki Justin) Bu sizi hatırlatıcınız.

Yani temel olarak insanlar oturup Selena’yı “Disney’den sora değişmedi” diye överken Miley’den Robin Thickle’la yaptığı dans yüzünden nefret edecekler. Oysa Selena aynı şeyi Justin Bieber ve Rachel Korin ile birlikte yapmışken.

image

Selena’da aynı şeyi

bu adam (ve kızla) yapmıyor mu? Ama bekleyin bunların hepsi gerçek! Selena’nın fanları “En azından benim idolüm yarı çıplak bir şekilde bir adamın önünde öyle dans etmiyor” diyolardı. Siz ciddi misiniz? Selena’nın yaptıklarını hesaba katmayacak mısınız? Ayrıca bana yaş oyunu mazeretini göstermeyin. Selena Justin’le bunları yaparken kaç yaşındaydı 18? 19? Miley eredeyse 21 yaşında. Ve ayrıca Miley’nin VMA performansı Selena’nın tur performanslarının Rated-R versiyonuydu.

image

image

hey bu “Disney’deki tek normal kız” değil mi? İnsanların hala Miley’den VMA performansı yüzünden nefret etmeleri gerçekten çok komik.

OMFG | via Tumblr

image

hmm bu Miley’nin Robin Thickle’la yaptığına çok benzer ama hayır Miley hala sürtük hemde arada hiçbir fark yokken.

Fucking sexy

stars dance | via Tumblr

image

selena gomez

Anlamaya başladınız mı?

image

Gerçekten hiç bir fark yok.

image

Ergenlik öncesi çocuklara gösteri yaparken tam bir sürtük gibi gözüküyor ama Miley hala sürtük değil mi? (fikirleri nereden aldığı belli)

image

Bacaklarını kapat Miley tam bir sürtüksün!

image

image

Mükemmel Selena asla sürtük Miley gibi yarı çıplak dans etmez.

Fire pit dancing? Sure.  OMFG Fire pit dancing? Sure.  OMFG

image

Anlamaya başladınız mı yoksa devam mı etmeliyim?

i might love you in this one | via Tumblr

Poposu şortundan düşmek üzere.

image

Ah bakın Selena seks albümünden seks şarkılarından birini söyleyip dans ederken. Ama hayır hadi Miley Twerk dansı yaptığı için onun “Siyahi Kültürünü” sömürdüğünü düşünüp ona yoğunlaşalım. Selena asla Twerk yapmaz ve bilmediği bir kültürle dalga geçmez. (Oysa Bollywood kültürünü biliyormuş gibi davranmanın çok eğlenceli olduğunu söylemişti… Ne tuhaf.)

OMFG She’s so sexy

(1) Tumblr

En azından Miley Twerk yaptığında bunun eğlence amaçlı olduğunu biliyor, aptal dans bu arada Selena kendisinin seks tanrıçası olduğunu düşünüyor ama aslında omurgasını kesmiş biri gibi göründüğünü bilmiyor.

Yani eğer Selena fanları Miley sürtük diyorsa aynı şeyi kendi idolleri için de yapıyorlar.

Burda kendi idolleri sağ tarafı kirletirken Selena fanlarının Miley’nin poposuna saygısız yorum yapmaları için yokum.

image

"Miley dışarı çıkmış poposuyla tam bir sürtük!!" değil mi? … sanki Selena bir film için yarı çıplak değilmiş gibi.

image

Selena’nın poposu da Miley’nin ki gibi dışarıda değil mi? Miley Selena’dan daha büyük bir popoya sahip bu yüzden onun poposu daha çok dışarıda. Bunun için üzgün değilim. Tüm bunları yazarken hızlı davranıp bana Miley’e “Sürtük idolünüzü desteklemeye devam edin” diye hakaret eden bütün Selenatorlara gülüyorum. En son baktığımda sürtük olmak pratikte para karşılığı biriyle yatmaktı. Hollywood’da bunu yapan Selena değil miydi? Evet, öyle. Ama bu tamamen başka bir konu bu yüzden bu konuya girmeyeceğim

image

Bu olduğu zaman Selena’ya nefret içerikli bir TT yapıldığını görmemiştim.

image

Ve hala ona mükemmel deniliyor.

image

image

"Ama Selena sadece rol yapıyordu."

image

image

Ona Vanessa ve Ashley’nin poposunu tutmasını mı söylediler?

Bu nasıl iğrenç olmaz. Bu filmin bir parçası değildi ve burda çekim yapmıyorlardı.

image

image

Bu We Can’t Stop’da Miley’nin yaptığının aynısı değil mi? Unutmayın, sakın yaş konusunu kullanmayın çünkü Selena burada daha genç.

image

Neredeyse aynı giysiyi giyiyorlar (çünkü Selena idolü Miley’den örnek alıyor) ama Miley “iğrenç” ve “uygunsuz” giyindiği için nefretler yağdırılıyor.

image

image

image

image

image

Selena Miley’le aynı şeyleri giyerken sadece Miley nefret alıyor. Mazeret “Çünkü Selena bunu giyerken daha büyüktü”

image

Selena’nın poposunu görüyorum. Miley’nin poposunu görüyorum. Ve biliyorsun bu çok komik Selena bikinili fotğraf çekimi yaptı. Kaç yaşındaydı 15 mi yoksa 16 mı? Miley bunları çektirirken 20 yaşındaydı ama kötü olan hala o.

image

Kesin olarak Selena fanlarının Miley’nin bu kıyafetine çöp dediklerini hatırlıyorum. Ama Selena’ya herhangi bir şey diyen birini görmüyorum. Çifte standartı çok seviyoruz değil mi?

image

Selena’ya kötü diyen kimseyi göremiyorum.

image

Bütün dünya Miley böyle giyindi diye deliye dönmüştü. Ama Selena yaptığında kimse umursamadı.(Miley daha ünlü/önemli olduğu için anlaşılabilir)

image

image Arada bir fark yok ama kimse ona Miley’e yaptıkları gibi hakaret etmiyor.

image

image

image

image

ya da herkes Miley’e cinsel bölgesini tuttuğu için çok ileri gittiğini söylerken.

image

Kıyafetlerinin ne kadar bezer olduğunu fark ettim. Kopyalena yine iş başında.

image

image

Herkes Miley’e Jimmy Kimmel’da bunu giydiği için sürtük muamelesi yapmamış mıydı? Yoksa ben rüya  mı görmüştüm? Mükemmelena asla yapmaz değil mi?

image

Ama Miley hala en kötüsü değil mi?

image

Ama hadi 19 yaşındaki Selena bikinili fotoğraf çekimi yaparken 20 yaşındaki Miley’e sürtük diyelim.

image

image

image

Miley’nin bir figürü olduğu ve sahnede nasıl davraması gerektiğini bildiği için özür dilemeyeceğim. Herkesin Miley’e dışarıya südyensiz çıktığı için söylediği onca lafı hatırlayın.

image

image

Unuttunuz mu? Selena üstünde südyeni olan, Mley değil!

image

Miley-We Can’t Stop ve Selena-Spring Breakers. Hepimiz biliyoruzki eğer Spring Breakers’taki Miley olsaydı sonsuz bir nefretle karşılaşacaktı. Ama hayır filmdeki “Disney’in tek normal kızı” hiç sorun yok.

image

image

Selena’nın nereden ilham aldığını görebiliyorum.

image

image

Aynı skandallar. Ama kimse gerçekten Selena’nınkini umursamıyor. Haber başlıkları yoktu yani.

image

image

image

Miley sürtük olan tamam.

image

image

Her ikisi de sahnede açık saçık giyiniyor ama nefreti alan Miley. Miley dans etmeyi bildiği için üzgün değilim

image

Üzücü olan ise Selena’nın yaşı küçük fanlarının olması. Oysa Miley’nin kitlesi büyük ve sahnede öyle kostümler giymesi sorun olmaz.

image

Üstünde olan tek şey bir şort ve ince bir büstiyer. Bu nasıl mükemmel olur? Bu mükemmel değil üstelik 12 yaşındakilere konser veriyorsan.

image

image

image

image

imageimage

Lütfen biri neden Miley ve Selena’nın konser kıyafetlerinin aynı olduğunu ve bütün hakaretleri Miley’nin aldığını açıklayabilir mi?

image

Peki bu?

image

image

Miley’nin V-Magazin fotoğrafları çok eleştiri aldı ama aynı şeyi Selena Spring Breakers için yapınca “sadece film içindi” oluyor. O zaman Miley’ninki de “sadece fotoğraf çekimi içindi” Hadi Selena’nın fotoğraf çekimlerini eleştirelim ve Miley’ninkilerden pek de farklı olmadığını görelim.

image

image

Miley nasıl olur da bunun için nefret alır?

image

Miley’nin giydiği aşağıdaki fotoğrafta Selena’nın giydiğinden pek de farklı değil.

image

Neden pantalon giymiyordu?

18 yaşındayken yaptığı MTV videosunu unuttuk mu?

image

image

Peki Spring Breakers fotoğrafları?

image

image

image

image

Selena haftalar boyu film için yarı çıplaktı ama Miley yaklaşık 4 dakika  için yarı çıplak sahnede olunca ondan nefret ediliyor.

image

image

ELLE fotoğraf çekiminde Selena’nın dışarıya fırlamak üzere olan göğüslerine ne demeli?

image

Ve Miley’de bu yüzden nefret ediliyor.

image

image

image

Peki kısa elbiselerine ne demeli. Yani giydiğinde t-shirt giymiş gibi gözüktüğü elbiseler.

image

image

Hala Miley’e odaklanıp bunun için ona sürtük mü demeliyiz?

image

image

Ama Miley arkadaşlarıyla kulüplerde dans edemez.

image

image

Lütfen biri bana bunun Miley’in sahne performansından ne farkı olduğunu söyleyebilir mi? İnsanların bu konu hakkında ne kadar kör ve cahil olduklarına hala inanamıyorum. Nasıl olur da Miley’le aynı şeyleri (bazen daha kötüsünü) yaparken ona övgü yağdırabiliyor ama Miley’den nefret ediyorsunuz?

image

Bu Miley We Can’t Stop’ı söylerken. Ve bu da Selena

imageimage

Son olarak tartışacağım konu ilişkileri.

image

Burada erkekleri yargılamayacağız. Çünkü eğer Selena’nın kendine saygısı olsaydı erkek arkadaşının toplum içinde böyle yapmasına izin vermezdi. Selena’nın bunlardan sonra hala mükemmel düşünüldüğünü çok komik buluyorum

image

üstelik Miley bunları asla bir erkek arkadaşıyla yapmazken. Ne Liam, ne Nick ne de başka biriyle.

Peki ya bu?

image

ya da bu

image

veya bu

image

Buna kimsenin bir şey dememesini garip buluyorum.

image

image

Eğer Miley’e sürtük deyip Selena’yı koruyorsan gerçekten inanılmazsın. Miley gerçekten bir rol model olmak istemiyor.O kendini, kendi hayatının esiri yapmak için burada değil.

image

Miley sahnede Selena’nın aptığı gibi dans etti, her ikisi de açık saçık kıyafetler giyindi. Miley bir performans için yarı çıplaktı tıpkı Selena’nın bir film için yarı çığlak olduğu gibi.

image

Kaynak: http://exposingsmg.tumblr.com

Daha fazla çeviri için bana mesaj ya da twet atın.

Twitter: https://twitter.com/LovingMilez

https://twitter.com/SEDA_JB_38

-Bera Türkmen

-Seda Karakaya

 1. stabilolarinefendisi reblogged this from mileysdopesmiler
 2. only-lolly reblogged this from mileysdopesmiler
 3. siktiringidinyaa reblogged this from mileysdopesmiler
 4. mileysadecebenim reblogged this from mileysdopesmiler
 5. seviyomistelan reblogged this from mileysdopesmiler
 6. bendelimiyimacaba reblogged this from mileysdopesmiler
 7. turuncubulutt reblogged this from mileysdopesmiler
 8. totwerkformiley reblogged this from mileysdopesmiler
 9. cyrusandbieberlove reblogged this from mileysdopesmiler
 10. hiperaktifzebra reblogged this from mileysdopesmiler
 11. heryerefarkliatilanimza reblogged this from mileysdopesmiler
 12. peacefulkiller reblogged this from mileysdopesmiler
 13. handicappedelf reblogged this from mileysdopesmiler
 14. soldiereyy reblogged this from mileysdopesmiler
 15. stileskidrauhl reblogged this from mileysdopesmiler
 16. ruvveyyda reblogged this from mileysdopesmiler
 17. alarasim reblogged this from mileysdopesmiler
 18. cool-tugce-me reblogged this from mileysdopesmiler